Ogłoszenia- II niedziela po Narodzeniu Pańskim, 5.01.2020 rok Print
Friday, 03 January 2020 21:47

II niedziela po Narodzeniu Pańskim
5 stycznia 2020 roku

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz 11.00
Intencja na styczeń: o pokój na świecie, w ojczyźnie, rodzinach i naszych sercach.

2. Jutro, 6 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego- Trzech Króli. Na Mszach św. poświęcenie kred, kadzidła i wody. Kredą oznaczymy drzwi naszych domów, kadzidłem okadzamy nasze mieszkania a wodą kropimy mieszkanie i obejście oraz wlewamy do domowych kropielnic.
Kadzidła i kredę można nabyć przy wyjściu z kościoła.

Po uroczystej sumie o godz 11.00, wyruszy ulicami naszego miasta „Orszak Trzech Króli”. Pragniemy naszą obecnością, śpiewem i radością dać świadectwo, że Ewangelia, Dobra Nowina dociera do wszystkich zakątków świata. Jest to zasługa naszych misjonarzy i misjonarek, dlatego wspieramy ich naszą modlitwą i ofiarami. Taca z Uroczystości Trzech Króli przeznaczona jest na misje. Podczas Orszaku i przy kościele, wolontariusz zbierają ofiary na akcję „Podaruj dzieciom wakacje”.

Dzieci z klas przedszkolnych, I, II i III przed Mszą św. przebierają się w stroje orszakowe
(od godz 10.30).

3. W przyszłą niedzielę, 12 stycznia, niedziela Chrztu Pańskiego. Na Mszach św. odnawiać będziemy przyrzeczenia chrzcielne.

4. Wizyta duszpasterska- kolęda:
- wtorek- 7.01.- Zamysłów, od nr 60 do końca ( od godz 14.00)
- środa- 8.01.- Górczyna, prawa strona, od strony parku (od godz 14.00)
- czwartek- 9.01.- Górczyna, lewa strona (od godz 14.00)
- piątek- 10.01.- os. Leśne, prawa strona: ul. Leśna, Lipowa, Dębowa, Topolowa, Kasztanowa
(od godz 15.00)
- sobota- 11.01.- os. Leśne, lewa strona: ul. Świerkowa, Morelowa, Sosnowa, Wierzbowa, Wiśniowa, (od godz 10.00)
- niedziela- 12.1.- Puszcza (od godz 15.00)

5. 26. stycznia, o godz 16.00 Żywy Różaniec zaprasza na zabawę opłatkową.
Zapisy do 12 stycznia u zelatorów i u księdza.

6. Prasa katolicka: Niedziela, Gość niedzielny, Mały Gość. Sprzedaż chorągiewek i baloników na Orszak (1 zł). Śpiewniki i korony będą rozdawane gratis (kto ma śpiewnik i koronę z ubiegłego roku- proszę przynieść ze sobą).

7. Bóg zapłać za ofiary na ogrzewanie kościoła.

8. Niech moc Boża otwiera nasze serca na drugiego człowieka. Abyśmy byli epifanią Jezusa
we współczesnym świecie.

x. Proboszcz