Ogłoszenia: XXIX niedziela zwykła, 20 października 2019 rok Print
Friday, 18 October 2019 08:48

20 października 2019 roku
XXIX niedziela zwykła- misyjna

1. Dziś niedziela misyjna. Modlimy się za misjonarzy pracujących na wszystkich kontynentach świata. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na cele misyjne.

2. W ramach trwającego tygodnia misyjnego pragniemy wspomóc inicjatywę siostry Racheli Pitury- misjonarki z naszej parafii, która pracuje w Tanzanii. Pomoc ta polega na zebraniu środków czystości, głównie: szczoteczki do zębów, pasty, gąbki. Dary składamy przez cały tydzień do kosza przy ołtarzu bocznym.

3. Dzisiaj spotkanie młodzieży bierzmowanej po Mszy św. o godz 11.00

4. Trwa modlitwa różańcowa.
- Dla dzieci: 16.00
- Dla młodzieży i dorosłych: 16.30.

W tym tygodniu różaniec prowadzą następujące grupy:
- poniedziałek: „Margaretki”
- wtorek: Żywy Różaniec
- środa: Caritas
- czwartek: Stowarzyszenie Rodzin Katolickich
- piątek: Dzwonnicy
- sobota: Służba Liturgiczna Ołtarza

5. We wtorek, 22 października, wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II i nabożeństwo do św. Rity.

6. Spotkanie pielgrzymów jadących do Ziemi Świętej we wtorek o godz 16.00 w kościele.

7. W przyszłą sobotę o godz 15.00 na plebani, spotkanie zelatorów Żywego Różańca.

8. W przyszłą niedzielę spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych na Mszy św. o godz 11.00

9. Kurs przedmałżeński rozpocznie się 3 listopada o godz 18.00 w parafii św. Stanisława (Fara).

10. Zachęcamy do udziału w spotkaniu kobiet katolickich, organizowanego przez „Magnificat”. Zaproszone są kobiety wszystkich stanów, zawodów i środowisk a szczególnie kobiet, które doświadczają zmagań związanych ze swoją wiarą w kontekście codziennych trudów życia.
Więcej informacji na plakacie i ulotkach.

11. Prasa katolicka: Niedziela, Gość niedzielny, Mały Gość.

12. W tygodniu misyjnym, kiedy podejmujemy modlitwę za misjonarzy, starajmy się sami zanieść Chrystusa do człowieka, który potrzebuje wsparcia, zrozumienia i miłości- sami stając się misjonarzami.

x. Proboszcz