Ogłoszenia - XXVIII niedziela zwykła 13.10.2019r. Print
Written by Ks. Proboszcz   
Saturday, 12 October 2019 09:29

Ogłoszenia - XXVIII niedziela zwykła 13.10.2019r.

 1. Dzisiaj Dzień Papieski – pielęgnujemy dziedzictwo św. Jana Pawła II i duchowy pomnik Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zbiórka do puszek na ten cel przy wejściu do kościoła.

 2. Po południu organizujemy II rajd papieski. Zbiórka o godz. 14:00, powrót ok. 16:30.

 3. Dzisiaj święto demokracji – oddajemy głosy na ludzi mądrych, patriotów, którzy będą decydowali przyszłości naszej Ojczyzny. Niech w dobrych decyzjach Bóg nam błogosławi.

 4. Jutro – 14 października – Dzień Edukacji. Pamiętamy w modlitwach o wszystkich, którzy formują dzieci i młodzież. Zapraszamy na różaniec i mszę św. dyrekcję szkoły, nauczycieli, wychowawców, katechetów i pracowników szkoły.

 5. W środę – 16 października – przypada 41 rocznica wyboru na Stolicę Piotrową naszego rodaka Jana Pawła II. Na mszy św. i różańcu modlić się będziemy o wierność dziedzictwu, które przekazał nam Jan Paweł II oraz o obfite łaski dla Ojczyzny za Jego wstawiennictwem

 6. W piątek – 18 października – święto św. Łukasza Ewangelisty – patrona Służby Zdrowia. Modlimy się za pracowników Służby Zdrowia, których zapraszam na mszę św. i różaniec.

 7. W piątek – 18 października na godz. 18:00 zapraszam młodzież na różaniec akademicki.

  W sobotę – 19 października rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Dziękujemy Bogu za kapłana, który uświadomił nam, że wolność jest w nas.

 8. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy tydzień misyjny. Taca z tego dnia jest przeznaczona na dzieła misyjne kościoła.

 9. Zbliżają się święta zmarłych. Pamięcią i modlitwą ogarniamy tych, którzy już odeszli. Kartki wypominkowe wypisujemy czytelnie i u góry zaznaczamy jaka ulica lub wioska. Wypominki będą czytane ulicami i wioskami. Wypominki składamy do koszyczka przy bocznym ołtarzu Jezusa Miłosiernego. Karteczki leżą na stoliku za ławkami.

 10. Za tydzień spotkanie młodzieży bierzmowanej na mszy św. o godz. 11:00.

 11. Prasa katolicka – Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość oraz książki dla dzieci i dorosłych o św. Janie Pawle II.

 12. Św. Jan Paweł II będąc w naszej Ojczyźnie udzielił nam duchowego bierzmowania: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze tej ziemi”. Módlmy się, aby odnawiało się oblicze naszej Ojczyzny a ludzie żyli w zgodzie i przyjaźni.

Ks. Proboszcz

 

 
 
Parafia Szlichtyngowa