Ogłoszenia parafialne – XIX Niedziela Zwykła – 11.08.2019 Print
Saturday, 10 August 2019 14:21

Ogłoszenia parafialne – XIX Niedziela Zwykła – 11.08.2019

1. Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej gościmy p. Dorotę Sys, która da świadectwo o swoim pielgrzymowaniu do Santiago de Compostella. Zapraszamy na spotkanie po mszy o 11:00.

2. Dzisiaj o godz. 14:00 w naszym kościele, msza św. dziękczynna za zbiory wsi Dryżyna.

3. W poniedziałek 12 sierpnia, na Jasną Górę wchodzi piesza pielgrzymka naszej diecezji. Dzisiaj o 23:00 wyjazd autokarem na powitanie pielgrzymów.

4. 15 sierpnia (czwartek) uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – program mszy św. jak w niedzielę (obowiązek uczestnictwa we mszy św.). Na mszach św. błogosławieństwo ziół i kwiatów. W tym dniu w Rokitnie diecezjalne dożynki.

5. W sobotę 17 sierpnia msza św. dziękczynna za zbiory w Zamysłowie. (o godz. 17:00)

6. W przyszłą niedzielę po mszy o godz. 18:00, spotkanie organizacyjne przed odpustem parafialnym. Odpust to święto całej parafii, dlatego angażują się wszyscy, którzy chcą przeżyć ten dzień we wspólnocie. Na spotkanie zapraszam panią Burmistrz, radnych, sołtysów i rady sołeckie każdej wsi, strażaków OSP, dyrekcję szkoły i przedszkola, stowarzyszenie działkowców, stowarzyszenie rencistów i emerytów, przedstawicieli LOK oraz wspólnoty działające przy parafii: Żywy Różaniec, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Stowarzyszenie Dzwonników, Caritas, szafarzy i służbę liturgiczną. Zapraszam też osoby prywatne, które swoją inwencją mogą ubogacić naszą uroczystość

7. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na KUL i Instytut Teologiczny w Zielonej Górze.

8. Zapowiedzi:
    1) Kowalski Tomasz – Pieprzyk Justyna – zapowiedź 2
    2) Tyszer Krzysztof – Pietuch Patrycja – zapowiedź 2

3) Zacharzewski Konrad – Rząd Beata – zapowiedź 1

9. Pielgrzymi, którzy wyjeżdżają do Ziemi Świętej, proszę o odebranie umowy i planu pielgrzymki. Pielgrzymi, którzy jadą do Medjugorie,mają swoje spotkanie 22 sierpnia po mszy św.

10. Prasa katolicka: Niedziela, Gość niedzielny, Mały Gość.

11. Bóg zapłać za ofiary na renowację krzyża misyjnego oraz wszystkim, którzy udzieli gościny dla pieszych pielgrzymów, udających się na Jasną Górę.

12. Życzę, aby Matka Boża Wniebowzięta była dla nas drogowskazem drogi do nieba, i wypraszała łaski potrzebne do duchowego wzrostu.

x. Proboszcz