Ogłoszenia parafialne – XVII Niedziela Zwykła – 28.07.2019 Print
Written by Ks. Proboszcz   
Friday, 26 July 2019 19:44

Ogłoszenia parafialne – XVII Niedziela Zwykła – 28.07.2019


 1. Gościmy w naszej parafii siostrę misjonarkę s. Rachelę Pitura, która pracuje na misjach w Tanzanii i przybliża nam pracę misjonarzy w Afryce. Po mszach św. można zobaczyć wystawę misyjną oraz nabyć pamiątki z misji i złożyć ofiarę na misję.

 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed mszą św. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. W sobotę (3.08.) odwiedziny chorych od godz. 9:00.

 3. 1 sierpnia przypada 74 rocznica Powstania Warszawskiego, pamiętajmy w modlitwach o obrońcach naszej Ojczyzny.

 4. 1 sierpnia rozpoczyna się miesiąc trzeźwości. Podejmujemy abstynencję w intencji naszej Ojczyzny oraz w intencji wszystkich uzależnionych.

 5. W piątek 2 sierpnia, wyrusza piesza pielgrzymka z Zielonej Góry na Jasną Górę. W sobotę ok 18:30 zatrzymają się w naszej parafii na nocleg (ok. 400 osób). Osoby, które chciałyby przenocować pielgrzymów, proszę o zgłoszenie się w zakrystii. Pielgrzymi już dzisiaj dziękują za możliwość odpoczynku i gościnę oraz zapewniają o modlitwie w naszych intencjach.
  Jak co roku, wyjeżdżamy autokarem do Częstochowy na powitanie pielgrzymów. Wyjazd będzie w nocy z 11 na 12 sierpnia, cena przejazdu 55 zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.

 6. W piątek 2 sierpnia, odpust Porcjunkuli. Można uzyskać odpust zupełny pod warunkami nawiedzenia kościoła i odmówienie Ojcze Nasz, Zdrowaś Mario, Wierzę w Boga w intencji Ojca Świętego.

 7. Zapowiedzi:

  1) Wośkowiak Rafał – Niemczyk Iwona – zapowiedź 2

  2) Składowski Radosław – Bąk Aurelia – zapowiedź 2

 8. Prasa katolicka: Niedziela, Gość niedzielny, Mały Gość.

 9. Życzę, abyśmy w miesiącu sierpniu podjęli i wytrwali w postanowieniach trzeźwościowych w intencjach uratowania naszych braci i sióstr od nałogu pijaństwa.

x. Proboszcz

 
 
Parafia Szlichtyngowa