Ogłoszenia parafialne – XVI Niedziela Zwykła – 21.07.2019 Print
Friday, 19 July 2019 18:34

Ogłoszenia parafialne – XVI Niedziela Zwykła – 21.07.2019

1. Dzisiejszą niedziela rozpoczynamy tydzień modlitw w intencji kierowców i podróżujących. Wspieramy też akcję: Niva Polska – Mój jeden grosz za jeden kilometr bezpiecznie przejechanej drogi. Ofiarę na ten cel zbieramy do puszki przy wyjściu z kościoła. Za złożoną ofiarę otrzymamy atlas samochodowy, obrazek św. Krzysztofa oraz plakietkę z informacja, że jestem katolikiem i w razie wypadku proszę o wezwanie księdza. Są też breloczki, naklejki i różańce do samochodów.

2. W czwartek, 25 lipca, w święto św. Krzysztofa – poświęcenie pojazdów. Samochody ustawiamy wokół kościoła.

3. Jutro 22 dzień miesiąca – nabożeństwo do św. Rity. Jutro też św. Marii Magdaleny, patronki kościoła w Zamysłowie Odpust o g. 19:00.

4. We wtorek – św. Brygidy, patronki Europy, w środę – św. Kingi, w czwartek – św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa, w piątek – św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny.

5. W przyszłą niedzielę, gościć będziemy misjonarkę z Tanzanii – siostrę Rachelę Piturę, która będzie dawała świadectwo swojej pracy misyjnej. Po mszach św. zbiórka na potrzeby misji.

6. Zapowiedzi:
    1) Szklarz Bartłomiej – Kaczmarek Karina – zapowiedź 3

2) Tomasz Pawłowski – Andżelika Sikorska – zapowiedź 3

3) Wośkowiak Rafał – Niemczyk Iwona – zapowiedź 1

4) Składowski Radosław – Bąk Aurelia – zapowiedź 1

7. Prasa katolicka: Niedziela, Gość niedzielny, Mały Gość.

8. Życzę dla wszystkich podróżujących i kierowców – bezpiecznej drogi i życzliwych współużytkowników dróg.

x. Proboszcz