Ogłoszenia VI Niedziela Wielkanocna Print
Friday, 24 May 2019 20:16

Ogłoszenia parafialne - VI Niedziela Wielkanocna – 26.05.2019

1. Trwają nabożeństwa majowe. Zapraszam codziennie do piątku na godzinę 17:30.

2. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dni poprzedzające Wniebowstąpienie nazywamy „dniami krzyżowymi” - to dni modlitw o urodzaje i błogosławieństwo pracy na roli. Msza św. o urodzaje i błogosławieństwo dla rolników, działkowców, sadowników, ogrodników i pszczelarzy będą w następujących dniach:
    - poniedziałek - godz. 18:00 – msza św. w intencji działkowców Szlichtyngowej, Górczyny i Puszczy,
    - wtorek – godz. 19:00 – msza w Wyszanowie,
    - środa – godz. 19:00 – msza w Zamysłowie,
    - czwartek – godz. 19:00 – msza w Dryżynie.

3. Piątek – święto nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Od piątku rozpoczynamy nowennę do Ducha Świętego przed uroczystością Zesłania Ducha Św.

4. W sobotę, 1 czerwca, międzynarodowy Dzień Dziecka – w Rokitnie diecezjalny Dzień Dziecka – modlimy się za wszystkie dzieci z naszej parafii.

5. 1 czerwca – pierwsza sobota miesiąca – odwiedziny chorych od godz. 9:00.

6. 1 czerwca rozpoczynamy nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa codziennie o 17:30.

7. W niedzielę - 2 czerwca - zmiana tajemnic Żywego Różańca na mszy o 11:00.

8. 2 czerwca przypada 40 rocznica pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do ojczyzny, a zarazem 22 rocznica pielgrzymki Papieża na naszą ziemię lubuską do Gorzowa.

9. Przyszła niedziela jest niedziela dziękczynną za dar Jana Pawła II i świątynię Bożej Opatrzności w Wilanowie – zbiórka do puszek na wykończenie budowy centrum Opatrzności Bożej.

10. 1 czerwca Ojcowie Franciszkanie organizują wyjazd na 23 spotkanie młodych na Lednicy. Koszt 50 zł + PESEL + podpis rodzica / opiekuna. Kontakt u Franciszkanów w klasztorze lub na facebooku profil: Aleksy Jędrzej Moryson.

11. Zapowiedzi przedślubne:
    1) Burka Bartosz – Kichman Joanna – zapowiedź 3
    2) Ratajczak Damian – Wrąbel Aneta – zapowiedź 3
    3) Gonera Tomasz – Nowakowska Kamila – zapowiedź 3
    4) Garbacki Jacek – Zahorska Katarzyna – zapowiedź 3
    5) Teper Szymon – Mosoń Marta – zapowiedź 3

12. Pielgrzymka do Ziemi Świętej w dniach od 16 do 23 lutego 2020 roku. Cena: 2890 zł, plus 150 USD. Zapisy i wpłaty zaliczki (1000 zł) do 30 czerwca? Plan pielgrzymki w gablotce
    i na stronie internetowej parafii w zakładce „Aktualności”.

13. Prasa katolicka: Niedziela, Gość niedzielny, Mały Gość, Dobre Nowiny (przy wyjściu).

14. Dla wszystkich Matek od naszej Boskiej Matki niech spływają wszelkie łaski.

x. Proboszcz