Ogłoszenia V Niedziela Wielkanocna 19.05.2019 Print
Saturday, 18 May 2019 11:03
  1. Trwają nabożeństwa majowe. Zapraszam codziennie na godzinę 17:30.

2. W środę, 22 maja, odpust św. Rity. Św. Rita jest patronką od spraw trudnych i beznadziejnych. Kult jej rozwinął się we Włoszech, a od kilku lat w Polsce. W środę, w dniu odpustu, poświęcimy ołtarz i figurę ku czci św. Rity i każdego 22 dnia miesiąca prosić będziemy Boga, za jej wstawiennictwem, w tych trudnych i beznadziejnych sprawach naszego życia.

3. W sobotę, 25 maja, święcenia kapłańskie w konkatedrze św. Jadwigi w Zielonej Górze.

4. W przyszłą niedzielę Dzień Matki – święto naszych mam. W tym dniu Proboszcz Parafii będzie obchodził 34 rocznicę święceń kapłańskich.

5. Z racji Dnia Matki organizujemy rajd rowerowy do Sicin. Wyjazd w sobotę, 25 maja, o godz. 10:00. Powrót ok 15:00. Zapraszamy chętnych i całe rodziny.

6. 18 maja minęła 99 rocznica urodzin Karola Wojtyły – Św. Jana Pawła II. W przyszłym roku, w Polsce będziemy obchodzić uroczyste 100 urodziny. Wczoraj rozpoczęła się ogólnopolska akcja „Dar na Stulecie” dla uczczenia 100 urodzin Karola Wojtyły. Jej celem jest zbudowanie duchowego pomnika serc i umysłów Polaków poprzez różnorodne inicjatywy modlitewne i charytatywne, naukowe i artystyczne, edukacyjne i wychowawcze. Gorąco zachęcam naszych Parafian do włączenia się w ten projekt.

7. Zapowiedzi przedślubne:
    1) Kopaszewski Mateusz – Czajkowska Aleksandra – zapowiedź 3
    2) Burka Bartosz – Kichman Joanna – zapowiedź 2
    3) Ratajczak Damian – Wrąbel Aneta – zapowiedź 2
    4) Gonera Tomasz – Nowakowska Kamila – zapowiedź 2
    5) Garbacki Jacek – Zahorska Katarzyna – zapowiedź 2
    6) Teper Szymon – Mosoń Marta – zapowiedź 2
    7) Szklarz Bartłomiej - Kaczmarek Karina - zapowiedź 1

8. Pielgrzymka do Ziemi Świętej w dniach od 16 do 23 lutego 2020 roku. Cena: 2890 zł, plus 150 USD. Zapisy i wpłaty zaliczki (1000 zł) do 30 czerwca? Plan pielgrzymki w gablotce
    i na stronie internetowej parafii w zakładce „Aktualności”.

9. Prasa katolicka: Niedziela, Gość niedzielny, Mały Gość.

10. Lista na zapisy dwumiesięcznika „Miłujcie się” w zakrystii.

11. Bóg zapłać za ofiary zbiórki na spłatę długu budowy kościoła. Bóg zapłać panu Stanisławowi Krawcowi za wykonanie ołtarza św. Rity oraz panom ze Wspólnoty Dzwonników za montaż ołtarza.

12. Życzę owocnego przeżywania miesiąca maja, niech Matka Boża Królowa Polski prowadzi nas po tych majowych ścieżkach do swojego umiłowanego Syna Jezusa Chrystusa.

x. Proboszcz