Ogłoszenia, III niedziela wielkanocna, 5 maja 2019 roku Print
Friday, 03 May 2019 15:43

III niedziela wielkanocna
5 maja 2019 rok

1. Rozpoczynamy Tydzień Biblijny- trzecie Narodowe Czytanie Pisma Świętego.
    W tym roku czytamy Ewangelię wg św. Jana, którego perykopy są na karteczkach
    w koszyczku do wylosowania.

Dla dzieci proponujemy cotygodniowe losowanie Biblii, która będzie gościła w Waszej rodzinie. Zadaniem rodziców będzie przeczytanie każdego dnia fragmentu Pisma Świętego. Biblię przynosimy w kolejną niedzielę do ponownego losowania.
    Losowanie i czytanie Biblii będzie trwało cały maj i czerwiec, po tym czasie na dzieci czeka nagroda.

2. Dziś zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Intencja na miesiąc maj:
    Modlimy się za Kościół w Afryce, aby był zaczynem jedności wśród narodów i znakiem nadziei dla tego kontynentu.

3. Zapraszam na nabożeństwo majowe codziennie o godz 17.30

4. W poniedziałek- 6 maja- święto Apostołów Filipa i Jakuba.
    O 12.00 Msza św. w intencji OSP a po niej poświęcenie pojazdu dla OSP Wyszanów.

5. W środę- 8 maja- uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski. Proboszcz wschowskiej Fary zaprasza na odpust parafialny o godz 18.00

6. W przyszłą niedzielę, 12 maja, na Mszy św. o godz 11.00 dzieci klas III przystąpią po raz pierwszy do Komunii Świętej.
    Spowiedź dla dzieci, rodziców i ich rodzin w sobotę o godz 10.00

7. Kurs przedmałżeński w parafii Królowej Jadwigi od 24 maja, godz 19.00

8. Zapowiedzi przedślubne:
    Kopaszewski Mateusz
    Czajkowska Aleksandra – zapowiedź I.

9. Pielgrzymka do Ziemi Świętej w dniach od 16 do 23 lutego 2020 roku. Cena: 2890 zł, plus 150 USD. Zapisy i wpłaty zaliczki (1000 zł) do 30 czerwca? Plan pielgrzymki w gablotce
    i na stronie internetowej parafii w zakładce „Aktualności”.

10. Dziękuję Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich za zorganizowanie festynu majowego oraz wolontariuszom i zaangażowanym w pomoc a wszystkim uczestnikom rajdu za podjęcie tego trudu i wspólny czas.

11. W zakrystii lista na prenumeratę dwumiesięcznika „Miłujcie się”.

12. Prasa katolicka: Niedziela, Gość niedzielny i Dobre Nowiny.

13. Zachęcam do owocnego czytania lektury Pisma Świętego- niech Słowo Boże nas przemienia i uświęca.

x. Proboszcz