Niedziela 28-2017a Drukuj
sobota, 14 października 2017 20:23

"Naucz nas liczyć dni nasze, abyśmy zdobyli mądrość serca"....

1. W dniu dzisiejszym – 15.10.2017:

- msze św. o g. 8.00, 11.00, 16.30 - różaniec, po różańcu  - msza św.

- zbiórka do puszki na pomoc dla poszkodowanych w Meksyku – trzęsienie ziemi

- spotkanie formacyjne młodzieży przed bierzmowaniem

- 15 października – obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego – zapraszam tych wszystkich rodziców, którzy utraci swoje dzieci, przed urodzeniem - poronienia, czy krótko po urodzeniu. Różaniec zostanie odmówiony w Waszej intencji.

2.  Dnia 16 października, przypada dzień wyboru  Jana Pawła II – w ty, dniu pamiętajmy w modlitwach, abyśmy  byli wierni Jego nauczaniu i wypraszali łaski dla naszej Szkoły SP im. Jana Pawła II i Ojczyzny. W tej intencji zostanie odmówiony różaniec.. Zapraszam.

3. Codziennie nabożeństwo różańcowe o g.16.30. zapraszam: w poniedziałek – wszystkie  dzieci  SP m. Jana Pawła II, w środę klasy trzecie SP (komunijne) , czwartek – młodzież gimnazjalna, w piątek młodzież ponad gimnazjalna,

4. Intencje mszalne - msza św. po nabożeństwie różańcowym

5. Bóg zapłać za ofiary, sprzątanie

6.  Będzie można zaopatrywać się w kartki na wypominki. Starajmy się imiona naszych zmarłych

wypisywać czytelnie. Wypełnione kartki wrzucamy do przygotowanej skrzynki.

7. W uroczystość Wszystkich Świętych msza św. na cmentarzu w Szlichtyngowej o g.12.00, w Zamysłowie o g. 9.30.

Bardzo proszę o przygotowanie  ołtarz na cmentarzu, , nagłośnienia mieszkańców przywiezienia ławek, krzeseł i tego wszystkiego co potrzebne  będzie do mszy - mieszkańców Osiedla Szeryfa i ul. Dworcowej.

8. Polecam ciekawe artykuły  w prasie katolickiej, Niedzieli, Gościu Niedzielnym

9. W przyszłą niedziela

- niedziela Synodalna

- po mszy wieczornej o g. 18.00 – nauka dla młodzieży starszej przygotowującej się do bierzmowania – zapisy

10. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: PALUSZKIEWICZ Krystian z Łęgonia, cyw. związany  par. Siedlnica

i Karina Jelińska, cyw. związana, z Wyszanowa - zap. 1

11. Tradycyjnie oranizujemy  i w tym roku BAL ŚWIĘTYCH 31 pazdziernika  na sali w GOKu. Proszę rodziców , aby razem z dziećmi przygotowalo stroje świętych.

12. Sprawa organisty p.Michała. Pan Michał nie jest zatrudniony w parafii na Umowę, gra w czasie mszy św. jako woluntariusz z własnej woli. Jeżeli ktoś Go poprosi, aby w czasie mszy św.  towarzyszył grą na organach i śpiewem powinien Jego czas jakoś  wynagrodzić. To dotyczy ślubów, rocznic,   różnych mszy.

13.  Na spotkanie Komitetu Odbudowy Kościoła - sprawa przygotowania do konsekracji - serdecznie zapraszam 18 października br- po mszy św. na plebanię. Sprawa bardzo ważna.

14. Dnia 18 pazdziernika br - środa - przypada Święto Służby Zdrowia. Wszystkim pracującym w Służbie Zdrowia życzymy dobrego zdrowia, błogosławieństwa Bożego oraz szczególnej opieki św. Patrona św. Łukasza.. Różaniec i msza św. w intencji  pracujących w Służbie Zdrowia zostanie odprawiona w Szlichtyngowej dn.19 .10.br. - czwartek - o g. 16.30 - różaniec i po różańcu msza św.. Zapraszamy.

=======================

INTENCJE MSZALNE – 15-22 PAŹDZIERNIK 2017R.

zbiórka do puszki  dla poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Meksyku

XXIX

8.00

za + Henrykę Orlicka - XX r.zgonu