Pielgrzymka SP im. JP II w Szlichtyngowej na Jasną Górę. Drukuj
środa, 04 października 2017 21:25

św. Janie Pawle II módl się za nami..

W dniu dzisiejszym - 4 pazdziernia br. miała miejsce kolejna już 13 pielgrzymka ucznów naszej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II na Jasną Górę w ramach ogólnopolskiejpielgrzymi Rodziny Szkól im. Jana Pawła II. Z naszej szkoły pojechało 36 dzieci w otoczeniu nauczycieli, katechetki , ks. proboszcza i rodziców. Pogoda była chłodna, ale nie padało.

Mszy św.koncelebrowanej przez licznych kapłanów przewodniczyl ksiądz biskup Henryk Tomasik, który wygłosił kazanie do ponad 15 tysięcznej grupy pielgrzymów, który nawiązująć do objawień Maryjnych w Gietrzwałdzie i Fatimie zachęći wszystkich do odmawiania różańca. Uczestnicy pielgrzymki otrzymali mały różańczyk. Uczestnicy pielgrzymki wrócili zadowoleni.

Plac przed Wałamy zapełniony pielgrzymami

Ksiądz biskup Henryk Tomasik

Liczni kapłani...

Nasza grupa pielgrzymkowa przed pomnikiem Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego