Pielgrzymka na Jasną Górę - 4.10.br. czw. Print
Written by Administrator
Wednesday, 03 October 2007 02:00
"Jest zakątek na tej ziemi, gdzie powracać każdy chce...."

Taki autobus jest już zamówiony

Tak było 4.10.2006 - a w tym???

Dnia 4 października br. - czwartek - na Jasną Górę udajemy się z pielgrzymką w ramach ogólnopolskiej pielgrzymki szkół im. Jana Pawła II.
Ubiegłoroczna pielgrzymka zgromadziła na Jasnej Górze ponad 13000 pielgrzymów z całego kraju. Również i z naszej szkoły byli pielgrzymi.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w pielgrzymce zwłaszcza dzieci naszej szkoły i ich rodziców.
Koszt 45zł. Proszę zgłaszać swój udział w pielgrzymce w katechetki Elżbiety Moskalewicz, u p. Kostusik w sklepie warzywniczym do 29 września br. wpłacając należność.
=====================================
Zaproszenie na Jasną Górę

Radom 25 sierpnia 2007 roku

Drodzy Dyrektorzy, Nauczyciele i Wychowawcy,
Drodzy Pracownicy, Rodzice i Wychowankowie
społeczności szkolnych współtworzących Rodzinę
Szkół im. Jana Pawła II,

Na początku nowego roku szkolnego 2007/2008 - z radością w sercu - zapraszam Was wszystkich na Jasną Górę na siódme już nasze rodzinne spotkanie. Dziękując za czas wakacji za wstawiennictwem Matki Bożej Królowej Polski i naszego Patrona Sługi Bożego Jana Pawła II z ufnością będziemy prosić Boga o spełnienie wszelkich nadziei, pragnień i postanowień które nosimy w naszych sercach. Pielgrzymka do stóp Pani Jasnogórskiej to coroczne spotkanie, na które przybywają uczniowie i nauczyciele reprezentujący większość społeczności szkolnych z dumą noszących imię Jana Pawła II. Bardzo się cieszę, że Rodzina Szkół im. Jana Pawła II - niezwykły owoc pontyfikatu Papieża Polaka - wciąż się powiększa. Stanowimy wspólnotę ponad 800 placówek szkolnych wszelkiego stopnia (od szkół wyższych po szkoły podstawowe) rozsianych po całej Polsce.

Tegoroczna pielgrzymka odbędzie się 4 października. Za wstawiennictwem Matki Bożej obecnej w jasnogórskim wizerunku będziemy modlić się w intencjach Ojca Świętego Benedykta XVI, o rychłą beatyfikację naszego Patrona Sługi Bożego Jana Pawła II, jak również prosić Boga o poszanowanie godności człowieka w naszej Ojczyźnie i na świecie.

W roku ubiegłym - na nasze najważniejsze w roku spotkanie - przyjechało ponad 13000 przedstawicieli z 303 placówek oświatowych z najdalszych zakątków Polski. Uczyńmy, co w naszej mocy, by i w tym roku przedstawiciele każdej z placówek oświatowych mogli uczestniczyć w pielgrzymce, aby umocnieni przeżyciami z nią związanymi, zabrali do swoich środowisk tę wyjątkową atmosferę rodzinnego spotkania, którego źródłem jest Jan Paweł II.

Uroczystej mszy świętej przewodniczył będzie JE Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz � który ofiaruje każdej ze szkół.

Niezwykłą pamiątką, jaką zabierzemy z Jasnej Góry będą obrazki - relikwie ze skrawkami sutanny naszego Patrona, które zechciał ofiarować dla każdej ze szkół J.E. Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz oraz gwoździe do sztandarów, które poświęcił 14 lipca 2007 r. przy grobie naszego Patrona Sługi Bożego Jana Pawła II O. Marek Inglot SJ Dziekan Wydziału Historii Kościoła Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie.

Jestem przekonany, że - podobnie jak w latach ubiegłych � wspólne spotkanie na Jasnej Górze umocni naszą wiarę i rozbudzi pragnienia do niesienia dobra i dążenia do świętości, które uosabiał nasz Patron, Ojciec Święty Jan Paweł II.

Na cały rozpoczynający się rok szkolny z serca Wam błogosławię.

+ Zygmunt Zimowski, Biskup Radomski
Duszpasterz Rodziny Szkół im. Jana Pawła II