Ogłoszenia, 24 maja 2020 roku, Wniebowstąpienie Pańskie
Thursday, 21 May 2020 16:13

Ogłoszenia
24 maja 2020 roku
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego



  1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

  2. Nabożeństwo majowe codziennie o godz 17.30

  3. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy przeżywać
    w przyszłą niedzielę.

  4. 26 maja zapraszam na Mszę św. w 35 rocznicę święceń kapłańskich. Dziękować będę Bogu za dar powołania i posługi ludowi Bożemu.
    Msza św. o godz 18.00

  5. Zapowiedzi:

    Antoniuk Artur z Górczyny i Stępień Kornelia z Bytomia- zaopwiedź II.

  6. Prasa katolicka Gość niedzielny, Niedziela.

  7. Bóg zapłać za ofiary na pomnik.

  8. Niech oczekiwanie na Zesłanie Ducha Świętego, Pocieszyciela, będzie czasem pełnym odkrywania Jego darów, a dzisiejsza Uroczystość daje nadzieję na spotkanie z Chrystusem
    w wiecznej Radości Nieba.

    x. Proboszcz

 
Ogłoszenia, 6 niedziela wielkanocna, 17 maja 2020 roku
Saturday, 16 May 2020 13:30

Ogłoszenia
17 maja 2020 roku
6 niedziela wielkanocna



  1. Dziś rozpoczynamy obchody setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Dziękować będziemy Bogu za dar Papieża Polaka, który miał wpływ na dzieje naszego narodu, Kościoła i świata. Msza św. o 11.00 odprawiana będzie w intencji ofiarodawców pomnika.
    Planowane poświęcenie pomnika z powodu pandemii odbędzie się w czasie późniejszym.
    Dziś o godz 17.00, blok modlitewny- dziękczynny za dar Papieża Polaka, połączony z nabożeństwem majowym.

  2. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Tradycyjnie przed Uroczystością Wniebowstąpienia, dni modlitw o urodzaje i błogosławieństwo pracy na roli- Dni Krzyżowe. Msze św. o urodzaje dla mieszkańców Szlichtyngowej, Wyszanowa, Dryżyny, Górczyny i Puszczy w poniedziałek o 18.00, Msza św. dla Zamysłowa w środę
    o godzinie 19.00

  3. W piątek, 22 maja, odpust św. Rity.
    Poświęcony będzie ornat św. Rity- dar od czcicieli św. Rity.

  4. W piątek rozpoczynamy nowennę do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

  5. W sobotę, 23 maja, w Paradyżu święcenia diakonatu i prezbiteratu. Módlmy się za kandydatów do kapłaństwa, o świętość ich życia i gorliwą posługę kapłańską.

  6. Zapowiedzi:
    Antoniuk Artur z Szlichtyngowej i Stępień Kornelia z Gaworzyc- zapowiedź I.

  7. Prasa katolicka: Niedziela, Gość niedzielny i Dobre nowiny- gazeta ewangelizacyjna.

  8. Bóg zapłać za ofiary na pomnik św. Jana Pawła II.

  9. Módlmy się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II o umocnienie wiary w naszych rodzinach i odnowienie naszej ziemi przez Ducha Świętego.

    x. Proboszcz

 
Ogłoszenia, 5 niedziela wielkanocna, 10 maja 2020 roku
Saturday, 09 May 2020 19:25

Ogłoszenia
10 maja 2020 roku
5 niedziela wielkanocna


  1. Nabożeństwa majowe codziennie o godz 17.30

  2. W tym tygodniu:
    - w środę, 13 maja- rocznica objawień fatimskich
    - w czwartek, 14 maja- św. Macieja Apostoła, święto
    - w sobotę, 16 maja- św. Andrzeja Boboli, Męczennika, patrona Polski

  3. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II.

    Planowane było poświęcenie pomnika, ze względu na pandemię, przenosimy tę uroczystość na czas późniejszy.

  4. Zapowiedzi:

    Dawid Jakubiak i Anna Rotmann, zapowiedź 3.

  5. Prasa katolicka: Niedziela, Gość niedzielny, Dobre nowiny- bezpłatna gazeta ewangelizacyjna.

  6. Bóg zapłać za ofiary składane na pomnik św. Jana Pawła II. Zbiórki są w pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca.


  7. Powierzmy się Matce Bożej Fatimskiej, prosząc Boga o pokój w ojczyźnie oraz o ustanie pandemii i błogosławieństwo deszczu.

    x. Proboszcz

 
Nabożeństwo majowe dla dzieci
Friday, 01 May 2020 21:21

AKTUALIZACJA: od 5 maja transmisje "na żywo" o godz. 20:15 !!!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Drogie dzieci!


Maj - miesiąc nabożeństwa majowego. Ks. Proboszcz i katechetka p. Krystyna zachęcają was do uczestnictwa w internetowym nabożeństwie. Prowadzi je ks. Teodor.
Transmisja - na żywo - codziennie na profilu fb "Teobańkologia" o godz. 17:00.

 

Link do profilu:

https://pl-pl.facebook.com/teobankologia/

 


 
Ogłoszenia, 4 niedziela wielkanocna, 3 maja 2020 roku
Wednesday, 29 April 2020 20:46

Ogłoszenia
4 Niedziela wielkanocna
3 maja 2020 roku

  1. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Dobrego Pasterza.
    Rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania.

  2. Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, zmiana tajemnic Żywego Różańca na Mszy św.
    o godzinie 11.00

  3. Obchodzimy Święto Konstytucji 3 maja. Msza św. za ojczyznę o godz 11.00

  4. Nabożeństwa majowe codziennie o godz 17.30

  5. W tym tygodniu obchodzimy:

    - 4 maja- św. Floriana, patrona strażaków
    - 6 maja- świętych Apostołów Filipa i Jakuba
    - 8 maja- uroczystość, św. Stanisława Biskupa i męczennika, patrona Polski

  6. Zapowiedzi:
    Dawid Jakubiak i Anna Rotmann- zapowiedź II

  7. Bóg zapłać za ofiary na pomnik św. Jana Pawła II.

  8. Prasa katolicka: Niedziela, Gość niedzielny.

  9. Niech Maryja swoimi ramionami osłania nas przed wszelkim złem i prowadzi nas prostą drogą to swojego Syna.

    x. Proboszcz

 
Intencja maj 2020 roku
Wednesday, 29 April 2020 20:09

INTENCJE

MAJ 2020 ROKU

1 piątek św. Józefa Rzemieślnika

11.00 + Krystyna Szałowska
18.00 ++ Stanisław, Andrzej, Janusz
Zamysłów 9.30 + Henryk Baraniak

2 Maryi Królowej Polski,
uroczystość

18.00 + Zygmunt Salwa
Zamysłów 19.00 + Edward Majewski

3 IV niedziela wielkanocna

8.00 ++ Marianna, Kazimierz Neć
11.00 za ojczycznę
18.00 o Boże błogosławieństwo i łaski dla Kazimierza i Ireny w 46 rocznicę małżeństwa
Zamysłów 9.30 + Jan Kajdas, ++ z rodziny Kajdasów i Owczarków

4 poniedziałek

18.00 + Krzysztof Grzywacz

5 wtorek

18.00 ++ Czesława (k.), Wacław, Ryszard Kaj
18.30 + Stefania Głąb

6 środa

18.00 w pierwsze urodziny Milenki Maćkowiak
Zamysłów 19.00 ++ z rodziny Brzostowskich i Tomiałojć

7 czwartek

18.00 + Maria Korgul
Zamysłów 19.00 ++ Jan, Stanisława (k.), Czesław Kote i + Teresa Daszkiewicz

8 piątek, św. Stanisława Biskupa,
uroczystość

18.00 ++ Stanisława (k.), Stefan, Ryszarda (k.) Pacan i + Jan Miklosiewicz
Zamysłów 19.00 ++ Apolonia, Stanisław, Małgorzata Ciesielscy

9 sobota

18.00 + Wacław Głąb

10 V niedziela wielkanocna

8.00 o Boże błogosławieństwo i łaski dla Antoniego Kędziora w 86. urodziny i dla Bartka w 38. urodziny
11.00
18.00 ++ Stanisława (k) i Stanisław
Zamysłów 9.30 + Edward Podsiedlik

11 poniedziałek

18.00 o Boże błogosławieństwo dla dzieci i wnucząt z prośbą o dalsze łaski, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej
18.30   + Stefania Głąb

12 wtorek

17.00  + Stefania Głąb
18.00 + Henryk Polakowski i ++ jego rodziców

13 środa

18.00 o Boże błogosławieństwo dla Agnieszki i Joanny 
Zamysłów 19.00++ Marianna, Andrzej Kieruzal, ++ Krystyna, Jan, Marika

14 czwartek

18.00 dziękczynna za otrzymane łaski i błogosławieństwo Boże dla dzieci, wnuków i prawnuków
18.30 + Zofia Sikora

15 piątek

18.00 + Paweł Antoniuk, ++ Anna, Józef i Januszek Antoniuk
19.00 + Edward Majewski, miesiąc po śmierci

16 sobota

17.00 
18.00 + Stanisława (k.) Zarzycka, ++ Edward i Grażyna

17 VI niedziela wielkanocna

8.00 + Jan Szczokot
11.00 w intencji wszystkich parafian a szczególnie ofiarodawców pomnika św. Jana Pawła II, o Boże błogosławieństwo
18.00 ++ Leokadia, Bronisław, Władysław Noga
Zamysłów 9.30 w 54. r. ślubu Bolesława i Józefy Pinke, o Boże błogosławieństwo

18 poniedziałek

17.00 + Jerzy Hauke, miesiąc po śmierci
18.00 Msza św. o urodzaje, o błogosławieństwo Boże dla rolników, ogrodników, sadowników, pszczelarzy, Msza św. o urodzaje

19 wtorek

18.00 + Stanisław Mielczarek i ++ z rodziny Milczarek i Golusików
18.30   + Stefania Głąb

20 środa

18.00 + Michał Talkowski
Zamysłów 19.00 + Ks. Karol Rolof i ++ rodzice

21 czwartek

18.00 + Mirosława (k.) Sołtysiak i ++ z rodziny Sokołowskich i Sołtysiaków
18.30  + Zofia Grochmal

22 piątek

17.00 + Stanisław Rodak, miesiąc po śmierci
18.00 odpustowa św. Rity w intencji wszystkich czcicieli św. Rity
Zamysłów 19.00  o Boże błogosławieństwo i łaski dla ks. Krzysztofa w 6. r. święceń

23 sobota

18.00 + Roman Lipigórski

24 Wniebowstąpienie Pańskie

8.00 ++ Bronisław, Maria, Stanisław, Władysław, Mieczysław
11.00 o Boże błogosławieństwo dla Zuzi w 18. urodziny
18.00 o Boże błogosławieństwo i łaski dla dzieci, wnuków i prawnuków
Zamysłów 9.30 ++ z rodziny Czajkowskich: Rozalia, Józef, Eugeniusz, Felicja

25 poniedziałek

18.00 o Boże błogosławieństwo dla Czesławy w 70. urodziny i męża Witolda

26 wtorek

18.00 ++ Lucyna i Józef Pakuła

27 środa

18.00 + Agnieszka Mieszczanowicz
Zamysłów 19.00 ++ Anna, Zofia, Czesław Borowscy

28 czwartek

18.00 ++ Helena i Tadeusz Neć
18.30  + ks. Zbigniew Cieszkowski

29 piątek

18.00 + Władysław Fatalski, + Stefania Szymczak, + Zofia Kozioł
18.30 + Waldemar Jędrak, miesiąc po pogrzebie

30 sobota

17.00  + Stefania Głąb 
18.00 ++ rodziców i teściów

31 Zesłanie Ducha Świętego

8.00 + Grzegorz Kędziora
11.00 o Boże błogosławieństwo dla Nikoli Kajda w 7. urodziny
18.00 + Cecylia Mech
Zamysłów 9.30 ++ Magdalena, Antoni Buśko

 
 
Parafia Szlichtyngowa